Dirty Shirley Mini 112

Popis
Friedmanův reprobox Dirty Shirley Mini 112 je jednoreproduktorový, otebřený box. Konstrukce je vyrobena z překližky z baltické břízy s ozubovými rohovými spoji tak, aby byla schopna reprodukovat široké basy a dynamické středy, jak to od reproboxu Friedman 1*12” oprávněně očekáváte.
Srdcem tohoto boxu je reproduktor Celestion G12M-65 Creamback o impedanci 16 Ohm. G12M Greenback je zásadní vintage kytarový reproduktor Celestion s keramickým magnetem. Když byl G12M vyvinut v polovině 60tých let, hráči jako Hendrix, Clapton, Beck a Page, kteří byli proslulí hlasitějším a více agresivním blues rockovým stylem hraní, jež nakonec reprezentoval celé toto období, jej rychle přijali za svůj.
Celestion G12M-65 Creamback použitý v reproboxu Dirty Shirley Mini 112 produkuje ten známý dřevěný tón, charakteristický pro G12M, ale nyní zvládá i vyšší výkony. To z něj činí ideálního společníka pro starší i moderní zesilovače tam, kde je vyžadován klasický a moderní zvuk. Zvýšený výkon s sebou přináší teplé pevné basy, plné průrazné vokální středy, křupající vyšší středy a velmi dobře čitelné výšky.
Stejně jako všechny Friedmanovy reproboxy, i tento je osazen nadrozměrným 2mm kabelem, pájeným mezi reprodukterem a zastrčkou tak, aby zajistil reprodukci každého hramu vašeho intenzivního zvuku. Tento kompaktní malý obr zazáří nejen ve studiu, ale i jako doplněk ke stereo nebo wet-dry-wet sestavě. Pink Taco je hrdě vyroben v USA a byla naržen tak, aby vám co nejdéle vydržel na vašich cestách.
Stacks Image 1163


Stacks Image p4169_n4101
Studio Jakubka - zkoušení, nahrávání, mix a post-produkce, prodej boutique audio zařízení, domov kytarových zesilovačů a reproboxů Friedman Amplification v České republice.
Friedman Amplification, Friedman Czech a Friedman Try&Buy jsou registrované ochranné známky.