Brown Eye 100

Popis
Friedman BE100 je ručně pájený, 100 wattový, multikanálový zesilovač, se zvukem poháněným elektronkami EL34 s charakteristickým British zvukem. Prostým nastavením zkreslení předzesilovače a regulací hlasitosti přinutíte BE100 k produkci různých barev zvuku, bez problému přecházejícím od blues ke klasickému rocku, nebo z hard rocku do metalu. Popsat tento zesilovač jako klasický British by bylo jen začátkem popisu inspirativního zvuku tohoto kouzelného přistroje na kytarový zvuk. BE100 je kritiky velebený přístroj, vytvořený pro mnoho hudebníků, kteří žádali Friedman zvuk ve 100 wattovém balení, tak jak je to možné vidět na pódiích superhvězd Alice in Chains, Pink, Bon Jovi, The Cult a Foo Fighters.
Zapojte svou kytaru do BE100 a okamžitě pocítíte obrovskou a přitom kompaktní přitomnost nízkých frekvencí, spodků, a bohatý a harmonicky detailní zvuk akordů při jakékoliv hlasitosti, což umožňuje špičkově navržený regulátor hlasitosti Friedman.
Při hře jednotlivých tónů nachází každý z nich ten svatý Grál zvukové kvality, který každý kytarista touží nalézt, většinou marně, s jinými zesilovači. Friedman BE100 se téměř zázračně pročistí pouhou regulací hlasitosti na kytaře, a to i při drsnějším nastavení zkreslení předzesilovače. Pro ještě jasnější čistý zvuk prostě přepněte do čistého režimu a nastavte si basy, výšky a třípolohovou jasnost dle vlastní libosti.
Všechny tři módy, BE, HBE a CLEAN, jsou dostupné z předního panelu nebo z vlastního nožního přepínače. BE100 byl navržen tak, aby velmi dobře spolupracoval s pedály na vstupu a miluje boostery, overdrivy, flangery, tremola a wah pedály, zatímco super čistá efektová smyčka je připravena na časové pedálové efekty, nebo rackové procesory.
Zkuste si zahrát na Friedman BE100 a velmi rychle pochopíte, proč získal cenu čtenářů časopisu Guitar Player v listopadu 2013.
Stacks Image 1163


Stacks Image p4169_n4101
Studio Jakubka - zkoušení, nahrávání, mix a post-produkce, prodej boutique audio zařízení, domov kytarových zesilovačů a reproboxů Friedman Amplification v České republice.
Friedman Amplification, Friedman Czech a Friedman Try&Buy jsou registrované ochranné známky.